Nasze salony działają od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 19:00 oraz w soboty w godz. 9:00 - 14:00
Leasing / Pożyczka
Gwarancja
Promocja
Serwis
Lakiernia
Facebook PAPIS

603 103 104

Leasing finansowy

Pełna oferta samochodów

Leasing finansowy , razem z leasingiem operacyjnym i leasingiem zwrotnym, to jeden z najpopularniejszych rodzajów leasingów, a więc takich form finansowania, przy których nie trzeba angażować własnych środków pieniężnych na całą inwestycję, kiedy przystępujemy do jej realizacji. Najpopularniejszym przedmiotem branym w leasing jest samochód osobowy. Przed zdecydowaniem się na leasing finansowy samochodu osobowego warto zapoznać się ze szczegółami związanymi z tą formą finansowania.

Czym się różni leasing finansowy od leasingu operacyjnego?

Leasing finansowy , zwany też kapitałowym lub inwestycyjnym, podobnie jak leasing operacyjny polega na przekazaniu przez leasingodawcę leasingobiorcy prawa do użytkowania przez określony czas konkretnego dobra w zamian za regularne raty leasingowe. Jednakże, w odróżnieniu od leasingu operacyjnego, w przypadku leasingu finansowego przedmiot umowy leasingowej wlicza się do składników majątkowych leasingobiorcy. W związku z tym to on musi dokonać opłaty amortyzacyjnej. Jednocześnie, jeśli chodzi o koszty uzyskania przychodu, leasingobiorca może zaliczyć do nich tylko część odsetek raty leasingowej. Podatek VAT uiszcza się z góry w całości przy pierwszej racie, gdy odbiera się przedmiot leasingu. Koszt początkowy jest zatem wyższy w leasingu finansowym. Dużą zaletą tej formy finansowania jest z pewnością to, że użytkownik wykorzystywanego dobra po zakończeniu umowy leasingowej staje się automatycznie jego właścicielem, podczas go przy umowie leasingu operacyjnego taka opcja może być zawarta, ale nie musi. Korzystność leasingu finansowego zależy od konkretnej sytuacji pieniężnej danej osoby prywatnej lub przedsiębiorstwa. Jako firma Papis dobierzemy dla Ciebie jak najlepszy rodzaj leasingu, obliczymy jego raty, korzystając z kalkulatora leasingu finansowego. Chcesz, żebyśmy Ci pomogli? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub internetowo. Jesteśmy ekspertami w różnych formach finansowania.

Leasing finansowy samochodu osobowego na wyciągnięcie ręki

Umowa leasingu finansowego samochodu osobowego zawierana jest zwykle na krótszy czas niż leasingu operacyjnego, na przykład na 12 miesięcy. Dobrze ją zawrzeć, jeśli zależy nam także – oprócz krótkiego okresu trwania – na sfinansowaniu samochodu, na który sprzedający nie wystawia „pełnej” faktury VAT, a tylko fakturę z VAT zwolnionym. Jest ona ponadto idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na „uprzywilejowanej” amortyzacji, na przykład amortyzacji jednorazowej dla tzw. małych podatników czy wyższej amortyzacji dla samochodów używanych. Oczywiście z leasingu finansowego samochodu osobowego korzystają głównie ci, którym zależy na rozłożonym w czasie nabyciu określonego modelu auta. Według badań częściej wybierany jest leasing operacyjny aut, ale wszystko zależy od potrzeb danej osoby prywatnej czy firmy. Nie wybieraj na ślepo rodzaju leasingu – skorzystaj z porad specjalistów takich jak Papis.

Audi Q3 - SUV

Rok produkcji

Rok prdukcji:

2017

Przebieg

Przebieg:

61 000 km

Moc

Moc:

150 KM

Paliwo

Paliwo:

PETROL

Salon

Salon:

Poznań - Luboń

67 886,00 zł netto

83 500,00 zł brutto

Raty już od: 1005 zł
Finansowanie Finansowanie