Leasing / Pożyczka
Gwarancja
Promocja
Serwis
Lakiernia
Facebook PAPIS

603 103 104

Leasing samochodów używanych dla osób fizycznych - co trzeba wiedzieć?

Pełna oferta samochodów

Leasing samochodu najczęściej kojarzy się z działalnością gospodarczą, flotami aut, dużymi firmami. Jednak istnieje możliwość zakupu samochodu na zasadach leasingu dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej . Leasing samochodu dla osoby prywatnej ma jednak pewne ograniczenia, o których należy pamiętać przed przystąpieniem do procedury leasingowej.

Wiek ma znaczenie

Firmy oferujące leasing dla osób fizycznych, szczególnie samochodów, najczęściej finansują auta do 3-5 lat. Leasing dla osób prywatnych jest tym samym tańszym niż tradycyjny kredyt sposobem na zakup kilkuletniego auta. Kolejnym elementem różniącym leasing samochodów osobowych używanych od pojazdów nowych są opłaty. Różnica w przypadku aut z rynku pierwotnego polega na kosztach inicjacyjnych. Ich wysokość przyleasingu samochodów używanych dla osób fizycznych może wynosić od 10 do 45% wartości auta.

Leasing samochodu dla osoby prywatnej – czy warto?

Na to jak bardzo korzystny jest leasing dla osób fizycznych, ma wpływ, poza wspomnianymi wyżej, jeszcze kilka czynników. Najważniejszym z nich jest pochodzenie samochodu. Instytucje finansujące zakup auta w formie leasingu dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej o wiele chętniej wyrażają zgodę na leasing dla aut pochodzących od autoryzowanych sprzedawców, którzy mogą wystawić fakturę VAT na sprzedaż samochodu. Należy również pamiętać o konieczności wykupienia pełnego ubezpieczenia AC, OC i NNW, co może być przydatne w przypadku m.in. kolizji. Leasing dla osób prywatnych kończy się w momencie spłacenia całości wartości samochodu. Aby jednak stać się pełnoprawnym właścicielem auta, należy je wykupić od dotychczasowego właściciela, czyli leasingodawcy. Najczęściej cena zakupu nie przekracza 1% wartości początkowej, dlatego nie są to duże koszty.

Na co zwracać uwagę przy leasingu dla osób prywatnych?

Zakup samochodu w formie leasingu dla osób fizycznych jest zdecydowanie tańszą alternatywą dla tradycyjnego kredytu samochodowego. Decydując się na taką formę finansowania zakupu auta, warto skierować się do profesjonalnych sprzedawców, jak Papis Salon Samochodów Używanych, oferujący bardzo korzystne warunki leasingu samochodów używanych osobowych. Papis jako autoryzowany dostawca usług finansowych umożliwia wybór wśród szerokiej oferty leasingodawców, uproszczone formalności, możliwości negocjacji cen i warunków finansowania, finalizację transakcji w siedzibie firmy lub w dogodnym miejscu dla klienta, a przede wszystkim doskonałe, dokładnie wyselekcjonowane samochody używane, dostępne od ręki, a także w leasingu dla osób prywatnych.

Renault Kadiar - SUV

Rok produkcji

Rok prdukcji:

2016

Przebieg

Przebieg:

58 600 km

Moc

Moc:

130 KM

Paliwo

Paliwo:

PETROL

Salon

Salon:

Poznań - Luboń

52 800,00 zł netto

64 944,00 zł brutto

Raty już od: 779 zł

Seat Ateca - SUV

Rok produkcji

Rok prdukcji:

2016

Przebieg

Przebieg:

45 000 km

Moc

Moc:

150 KM

Paliwo

Paliwo:

PETROL

Salon

Salon:

Poznań - Luboń

77 200,00 zł netto

94 956,00 zł brutto

Raty już od: 1139 zł
Przegląd jesienny Przegląd jesienny