Nasze salony działają od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 19:00 oraz w soboty w godz. 9:00 - 14:00
Leasing / Pożyczka
Gwarancja
Promocja
Serwis
Lakiernia
Facebook PAPIS

603 103 104

Leasing zwrotny

Pełna oferta samochodów

Szukasz atrakcyjnej formy finansowania samochodu jako osoba prywatna lub firma? Zależy Ci przy tym na zachowaniu płynności finansowej? A czy słyszałeś o leasingu zwrotnym? To szczególna odmiana leasingu, przy której jako Papis pomagamy naszym Klientom.

Definicja leasingu zwrotnego

Leasing zwrotny (ang. sale and lease back) to rodzaj umownego stosunku cywilnoprawnego polegający na tym, że leasingobiorca sprzedaje firmie leasingowej swój majątek trwały, na przykład samochód osobowy, jednocześnie zachowując prawo do niego. Może go więc użytkować, a po zakończeniu umowy leasingu zwrotnego z powrotem być jego właścicielem. W sensie prawnym dany przedmiot należy do firmy leasingującej, ale w rzeczywistości korzysta z niego wciąż ta sama osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. W ten sposób uwalnia się zamrożone dotąd środki finansowe. Jest to korzystne szczególnie dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej i potrzebują szybko zastrzyku pieniędzy, nie tracąc przy tym na zawsze swojego majątku trwałego. W zależności od konkretnej umowy przedmiot leasingu zwrotnego może zostać na miejscu u leasingobiorcy bądź też może być „zwrócony” firmie leasingującej. Co ważne, ten rodzaj leasingu może przybrać formę leasingu operacyjnego lub finansowego. W razie tego pierwszego raty będą stanowiły koszty uzyskania przychodu leasingobiorcy, a w razie drugiego dokonuje on podatkowych odpisów amortyzacyjnych i kosztem podatkowym są również odsetki od każdej raty.

Leasing zwrotny samochodu osobowego

Dzięki skorzystaniu z leasingu zwrotnego dotychczasowy właściciel samochodu osobowego rezygnuje więc z posiadania auta na rzecz jego użytkowania i w ten sposób uzyskuje wolne środki finansowe. Staje się ponownie jego właścicielem po zakończeniu umowy leasingu zwrotnego i wtedy, kiedy dokona opłaty wszystkich rat leasingowych. Nie traci więc go bezpowrotnie. Przy czym warto pamiętać o tym, że leasing zwrotny samochodu nie jest jednakowo opłacalny w przypadku wszystkich aut. Jest on dostępny dla samochodów stosunkowo młodych, z uwagi na ich szybką amortyzację. Jeśli chcesz idealnie dopasować szczegóły leasingu zwrotnego samochodu osobowego do swojej sytuacji, koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza internetowego. Pomożemy Ci szybko i profesjonalnie. Przeanalizujemy wspólnie wszystkie za i przeciw, znajdziemy ofertę bezpieczną oraz dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości pieniężnych – tak, aby spełnić wszystkie Twoje oczekiwania co do leasingu zwrotnego samochodu.

Audi Q3 - SUV

Rok produkcji

Rok prdukcji:

2017

Przebieg

Przebieg:

61 000 km

Moc

Moc:

150 KM

Paliwo

Paliwo:

PETROL

Salon

Salon:

Poznań - Luboń

67 886,00 zł netto

83 500,00 zł brutto

Raty już od: 1005 zł
Finansowanie Finansowanie